wtorek, 28 lipca 2009

Śluby wieczyste

Takie to zdjęcie ślubne-nie-ślubne...

zdjęcia ślubne, fotoreportaż ślubny, wedding photojournalism, zakonnica, śluby zakonne Jacek Taran, Agnieszka Cynarska-Taran


Jak patrzę na to zdjęcie, to nieskromnie nasuwa mi się mnóstwo myśli, kontekstów, odwołań i przywołań różnych tematów literackich, które na wiele sposobów i w rozległych znaczeniach mogą się z nim wiązać. Że wybrać można różnorako, że drogi kręte, że nie wiadomo, gdzie szczęście, ale za to wiadomo, że każdy gdzie indziej je znajduje. Że jest Nike, która się waha i jest odwaga, co z wiecznie podniesioną głową... itd, i pitu, pitu.

I pośpiewać też sobie można, że "ta droga długa jest, nie wiadomo gdzie ma kres", albo "...bo z tylu różnych dróg przez życie, każdy ma prawo wybrać źle..."

Niczego jednak nie narzucam - interpretacje zdjęcia pozostawiam publiczności :)

13 komentarzy:

 1. to ja niechcacy usunelam swoj koment ;) ja to mam taka teorie, ze nigdy nie wiadomo co jest za zakretem i warto isc ;)
  fajne ujecie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Very nice shot!!!!
  I like it so much!!
  Congratulations !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. you have a great work...I love your stram and your pictures
  congrats !

  OdpowiedzUsuń
 4. co do skojarzenia- zawsze sie zastanawiałem- panna młoda ubrana jest na biało jako oznaka czystości. Czemu więc zakonnice ubierane są na czarno? Super moment, gratuluje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ujęcie praktyczne: czarne ubranie dłużej wytrzyma bez prania. Biała koszula, biała sukienka to dobre na święta, ale kto ma tyle czasu, by cały czas imprezować? :) (patrz: św. Franciszek z Asyżu)

   Usuń
 5. Dla jednych droga prosta, z górki, dla innych kręta pod górke, ale jeszcze inni wybiorą tę po skalistym zboczu. Wybór należy do każdego... ;)

  Super zdjęcie, faktycznie różne motywy i skojarzenia u mnie wywołało :) A i siostra zakonna bardzo ładnie uśmiecha się do aparatu ;) Albo do Ciebie Jacku :D

  OdpowiedzUsuń
 6. A my powiemy prosto i po polsku - ZAJEBISTE FOTO!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie sie to kojarzy z róznymi powołaniami. I w małzenstwie i w zyciu zakonnym angazujemy sie na całe zycie przez slub(y)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...